24-03 | Workshop: de vrijwilligersreis

Is jouw organisatie ook op zoek naar nieuwe – en misschien wel heel andere – vrijwilligers? Of wil je weten hoe je kunt meebewegen met veranderende wensen en mogelijkheden van vrijwilligers, zodat je ze beter kunt behouden? Of wil je meer grip krijgen op de enorme diversiteit aan vrijwilligers?

ElkWelzijn bestaat dit jaar 20 jaar en werkt al die tijd samen met vrijwilligers. Juist in dit jubileumjaar én in het Nationaal Jaar van de Vrijwilliger staan we stil bij hun inzet. Tegelijk weten we: je kunt altijd blijven leren. Daarom halen we David Wijnperle, mede-auteur van het Basisboek werken met vrijwilligers, naar Culemborg.

Het Basisboek verscheen vorig jaar. Medeauteur David Wijnperle neemt je deze avond mee in een belangrijk onderdeel van het boek: de vrijwilligersreis. De vrijwilligersreis laat je door de ogen van de (potentiële) vrijwilliger kijken, zodat je kunt aansluiten bij diens levensreis. Een nieuwe baan, een verhuizing naar een onbekende stad of het verlies van een partner: allemaal gebeurtenissen die van invloed zijn op het al dan niet doen van vrijwilligerswerk.

Door aan te sluiten bij levensreizen -als het ware reisgenoot te zijn- kun je vrijwilligersreizen op maat maken. Vrijwilligersreizen kennen daarbij  zes onderdelen: bewustwording, overweging, instap, begeleiding, behoud en volgende stap. Als coördinator ben je een reisbegeleider, die de reizen van vrijwilligers betekenisvol en aangenaam maakt, zowel voor de vrijwilligers zelf als voor je organisatie. En tenslotte ben je ook een soort reisbureau. Vanuit de missie en mogelijkheden van je organisatie, probeer je aan te sluiten bij de manieren waarop mensen vrijwillig actief willen zijn. Want de een wil bij wijze van spreken een stedentrip en de ander een busreis…..

Tijdens de workshop neemt David ons mee in de basisprincipes van de vrijwilligersreis en gaan we praktisch aan de slag. Welke mensen zou je bij jouw organisatie of initiatief willen betrekken, hoe ziet hun levensreis eruit en hoe kun je daar een passend ‘reisarrangement’ bij bedenken? En: wat vraagt dat van jou als reisbegeleider? Na afloop van de workshop heb je in ieder geval één nieuw idee voor het betrekken en behouden van vrijwilligers.

Praktische informatie

Wanneer: Dinsdag 24 maart

Tijd: 19.30 – 21.00 uur 

Waar: ElkWelzijn, Meerlaan 22 Culemborg

Aanmelden via: https://forms.office.com/e/xkAUeVKJhv

Contact

Sandra Rigter-1c_lr

Sandra Rigter

T 06-83 52 51 08
E srigter@elkwelzijn.nl

Kosten