Ben je als vrijwilliger werkzaam achter de bar van het buurthuis, sportkantine of tijdens festivals of evenementen? Dan moet je een Instructie Verantwoord Alcohol schenken (IVA) gevolgd hebben.
In de Alcoholwet staat bepaald dat para-commerciële verenigingen die alcohol willen schenken, over gekwalificeerd barpersoneel dienen te beschikken. Tijdens de openingstijden waarop alcohol wordt geschonken dient er altijd óf een barvrijwilliger aanwezig te zijn die beschikt over een Verklaring Sociale Hygiëne óf een barvrijwilliger die een instructie heeft gevolgd over verantwoord schenken van alcohol.
Het schenken van alcohol brengt een grote verantwoordelijkheid met zich mee. Soms kunnen er vervelende situaties ontstaan. Bijvoorbeeld als iemand om alcohol vraagt terwijl hij of zij jonger is dan 18 jaar of wanneer iemand al ‘in kennelijke staat’ is en toch nog alcohol wil bestellen. Soms ook, is bekend dat de betrokken persoon waarschijnlijk met een auto is gekomen.
Om dit soort situaties te voorkomen is de IVA ontwikkeld. Het betreft een eenmalige cursus voor barmedewerkers waarbij aandacht is voor NIX18, de alcoholwet en Rijden onder invloed. Elke cursist die een IVA gevolgd heeft gevolgd ontvangt daarvoor een certificaat.
De workshop wordt verzorgd door Iriszorg.
Alle deelnemers ontvangen een certificaat.
Aan deze training zijn geen kosten verbonden.
Praktische info
Waar: Buurtcentrum Bolderburen, Prijsseweg 1B, Culemborg
Wanneer: maandag 7 april 2025
Tijd: 19.00 uur – 21.30 uur
Aanmelden via deze link
Óf
Waar: Wijkcentrum de Salaamander, Heimanslaan 2, Culemborg
Wanneer: dinsdag 15 april 2025
Tijd: 19.00 uur – 21.30 uur
Aanmelden via deze link
Meer informatie: Sandra Rigter, coördinator Culemborg voor Elkaar, srigter@elkwelzijn.nl of 06-83 52 51 08
Contact

Sandra Rigter
E srigter@elkwelzijn.nl
T 06-83 52 51 08
Kosten
- geen
Deelnemers
- Vrijwilligers die achter een bar staan