Empowerment training en voorlichtingen

Het jongerenwerk van ElkWelzijn vindt het belangrijk om jongeren in hun eigen kracht te zetten. Zodat ze in de toekomst zelf drempels en hobbels kunnen nemen die op hun pad komen als ze volwassen worden. Door middel van verschillende interventies leren wij ze hun eigen krachten te herkennen en ontwikkelen. Naast individuele ondersteuning verzorgen we voorlichtingen en trainingen. Hieronder lichten we er een paar uit.

Girlpowertraining

Grilpowertraining helpt meisjes van 14 t/m 18 jaar met een positief zelfbeeld, meer zelfvertrouwen, sterker in hun schoenen staan. Tijdens deze training leren meisjes meer over verschillende sociale situaties en de invloed van hun eigen gedrag en lichaamstaal. Ze worden hiervan bewust en leren dit herkennen. De training bestaat uit fysieke en mentale oefeningen en het bespreken van zelf ingebrachte praktijksituaties in een veilige sfeer. Meer over de girlpowertraining

Social media wijsheid

Het doel van deze training is om kinderen bewust te maken van de voordelen en nadelen van sociale media. Door oefeningen te doen met jongeren over onder andere apps, games, algoritme en wachtwoorden worden zij weerbaarder in de online wereld. Ze hebben meer kennis over sociale media en kennen de gevaren. Om de training up-to-date te houden passen we de training altijd aan aan de nieuwste trends en de onderwerpen die spelen binnen een school. 

Voorlichting actuele thema's

Het jongerenwerk speelt in op actuele thema’s en signalen door voorlichting aan jongeren te geven. Een voorbeeld hiervan is de voorlichting over rondkomen. We bespreken de verschillende vormen van betalen en de mogelijkheden en gevaren hiervan. Ook geven wij voorlichtingen over pesten. Tijdens deze voorlichting laten we jongeren vanuit meerdere perspectieven zien wat pesten met mensen doet, waarna ze handvatten krijgen wat ze zelf kunnen doen als zij pestgedrag signaleren. In de donkere dagen voor oud en nieuw zijn er jongeren die het leuk vinden om vuurwerk af te steken. De jongerenwerkers gaan met hen in gesprek, zodat het voor zowel de jongeren als de wijkbewoners in Culemborg een fijne jaarwisseling wordt.

Expeditie Elk

Expeditie Elk is de ultieme test voor jongeren om grenzen te verleggen, samen te werken en zich aan te passen aan de ander. Er is een logische opbouw, waarin we toewerken naar het moment waarop een conflict zou kunnen ontstaan. We gaan hier spelenderwijs mee om en geven de deelnemers onbewust maar één mogelijkheid: opgeven is geen optie. Tijdens de expeditie komen verschillende aspecten aan bod waar jongeren in hun persoonlijke ontwikkeling iets aan hebben: Communicatie, Rollen, Zelfvertrouwen, Samenwerken, Confrontatie, Acceptatie, Groepsdynamica.

We werken met een 0-info regel: wij weten van tevoren niet wat de knelpunten in de klas zijn, maar ook niet op welke leerlingen wij de aandacht moeten vestigen. Tijdens de activiteit komt vanzelf naar voren wat de rollen binnen de groep zijn en hoe bepalend dat is voor het geheel.

Contact

Kan jouw zoon of dochter wel wat hulp gebruiken bij het herkennen en ontwikkelen van zijn krachten? Neem dan contact op met een van de jongerenwerkers (zie ‘contact’).

Contact

Esther Noteboom (grilpowertraining)

T 06-83 52 99 87
E enoteboom@elkwelzijn.nl

Niels Jonker

T 06-53 11 35 54
E njonker@elkwelzijn.nl